TEKNOFEST “DİKEY İNİŞLİ ROKET YARIŞMASI” 08EYL
TEKNOFEST “DİKEY İNİŞLİ ROKET YARIŞMASI”
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (TÜBİTAK SAGE) tarafından TEKNOFEST kapsamında düzenlenen Dikey İnişli Roket Yarışması'nı Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal ve TÜBİTAK SAGE Enstitü Müdürü Gürcan Okumuş ile birlikte takip ettiler.
15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ’NÜ ANMA PROGRAMI 24TEM
15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ’NÜ ANMA PROGRAMI
Ankara Valimiz Sayın Vasip ŞAHİN’in katılımıyla Başkanlığımızda #TürkiyeAşkına temasıyla 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü anma programımızı gerçekleştirdik. 15 Temmuz Şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyoruz.
SSB AKUSTİK TEKNOLOJİLERİ YOL HARİTASINI OLUŞTURUYOR 23TEM
SSB AKUSTİK TEKNOLOJİLERİ YOL HARİTASINI OLUŞTURUYOR
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) teknoloji kazanımı çalışmaları kapsamında Odak Teknoloji Ağları (OTAĞ) Toplantıları vesilesiyle Teknoloji bazlı Ar-Ge Yol Haritaları oluşturuyor. Teknoloji kazanımı çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen Akustik Odak Teknoloji Ağı (OTAĞ) Kapanış Toplantısı SSB’de düzenlendi.
BAŞKAN DEMİR, SİDA'NIN İNDİRME FAALİYETİNE KATILDI 11HAZ
BAŞKAN DEMİR, SİDA'NIN İNDİRME FAALİYETİNE KATILDI
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı (SSB) Prof. Dr. İsmail Demir, Yonca-Onuk Tersanesi ve Havelsan işbirliğinde geliştirilen SANCAR Silahlı İnsansız Deniz Aracının (SİDA) denize indirme faaliyetine katıldı.
BAŞKAN DEMİR: ÇOK DAHA GÜÇLÜ VE CAYDIRICI BİR DENİZ GÜCÜ İÇİN ÇALIŞMAYI SÜRDÜRECEĞİZ 07HAZ
BAŞKAN DEMİR: ÇOK DAHA GÜÇLÜ VE CAYDIRICI BİR DENİZ GÜCÜ İÇİN ÇALIŞMAYI SÜRDÜRECEĞİZ
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Demir "Ülkemiz artık kara, insansız hava araçlarını, helikopterlerini, savaş uçaklarını, gemilerini, mühimmatlarını kendi tasarlayan, geliştiren ve üreten bir konuma gelmiştir." dedi.
SAVUNMA SANAYİİ ÜNİVERSİTE BULUŞMALARI “ KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ” 07HAZ
SAVUNMA SANAYİİ ÜNİVERSİTE BULUŞMALARI “ KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ”
T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, sosyal medya hesaplarından Savunma Sanayii Üniversite buluşmalarına devam ettiklerini açıkladı.
BAŞKAN PROF. DR. İSMAİL DEMİR PAKİSTAN HEYETİNİ AĞIRLADI 07HAZ
BAŞKAN PROF. DR. İSMAİL DEMİR PAKİSTAN HEYETİNİ AĞIRLADI
T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, sosyal medya hesaplarından Pakistan heyetini başkanlıkta ağırladıklarını açıkladı.
BAŞKAN PROF. DR. İSMAİL DEMİR BENİN HEYETİNİ AĞIRLADI 07HAZ
BAŞKAN PROF. DR. İSMAİL DEMİR BENİN HEYETİNİ AĞIRLADI
T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, sosyal medya hesaplarından Benin Dışişleri Bakanını ve beraberindeki heyeti başkanlıkta ağırladıklarını açıkladı.
BAŞKAN PROF. DR. İSMAİL DEMİR LİTVANYA HEYETİNİ AĞIRLADI 07HAZ
BAŞKAN PROF. DR. İSMAİL DEMİR LİTVANYA HEYETİNİ AĞIRLADI
T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, sosyal medya hesaplarından Litvanya Heyetini Başkanlıkta ağırladıklarını açıkladı.
TÜRKİYE İLE BAE ARASINDA SAVUNMA SANAYİİ İŞBİRLİĞİ GÜÇLENİYOR 07HAZ
TÜRKİYE İLE BAE ARASINDA SAVUNMA SANAYİİ İŞBİRLİĞİ GÜÇLENİYOR
Türkiye ile BAE arasında savunma sanayii işbirliğinin geliştirilmesine yönelik çalışmalar devam ediyor. BAE Tedarik Kuruluşu TAWAZUN ve BAE’li şirket yöneticilerinin SSB ziyaretinde iki ülke arasında iki mutabakat muhtırası imzalandı.
ÇOCUKLAR TUSAŞ'TA UÇMA HEYECANI YAŞADI 30MAY
ÇOCUKLAR TUSAŞ'TA UÇMA HEYECANI YAŞADI
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Türk Havacılık ve Uzay Sanayiini (TUSAŞ) ziyaret eden çocuklar, hava araçlarının üretildiği tesisleri gezip ilk kez helikopterle uçtu.
ATAK HELİKOPTERİ FİLİPİNLER ORDUSUNA GÜÇ VERECEK 21NİS
ATAK HELİKOPTERİ FİLİPİNLER ORDUSUNA GÜÇ VERECEK
T129 Atak Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri'nin ilk yurt dışı teslimatı Filipinler Hava Kuvvetlerine gerçekleştirildi.