BAŞKAN PROF. DR. İSMAİL DEMİR: HÜRJET MOTORUNU ÇALIŞTIRDI 03ŞUB
BAŞKAN PROF. DR. İSMAİL DEMİR: HÜRJET MOTORUNU ÇALIŞTIRDI
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda Jet Eğitim ve Hafif Taarruz Uçağı Hürjet'in motorunu çalıştırdığını belirterek, "Artık sıra uçuşta." ifadesini kullandı.
TÜRK SAVUNMA SANAYİİ KUANTUM TEKNOLOJİLERİNE KAPI ARALADI 18OCA
TÜRK SAVUNMA SANAYİİ KUANTUM TEKNOLOJİLERİNE KAPI ARALADI
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, "Kuantum alanında bir süredir devam eden çalışmalarımızı artık projelendirip, adımlarını atmak üzere harekete geçtiğimizi bildirmek istiyorum.
YÖK İLE SAVUNMA SANAYİİ BAŞKANLIĞI ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI 18OCA
YÖK İLE SAVUNMA SANAYİİ BAŞKANLIĞI ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
YÖK ile SSB arasındaki protokolle, üniversite öğrencilerinin ve akademik personelin savunma sanayii alanında yüksek katma değerli işlere odaklanmaları ve sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi hedefleniyor.
TÜRK SAVUNMA SANAYİİ 2022 YILI İCRAATLARI 24ARA
TÜRK SAVUNMA SANAYİİ 2022 YILI İCRAATLARI
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, sosyal medya hesaplarından Türk Savunma Sanayii 2022 Yılı İcraatları ile ilgili bir video paylaştı.
SAVUNMA SANAYİİ BAŞKANLIĞI RADAR ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRDİ 24ARA
SAVUNMA SANAYİİ BAŞKANLIĞI RADAR ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRDİ
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) koordinasyonunda gerçekleştirilen Radar Çalıştayı’nın üçüncüsü ekosistemde yer alan paydaşların tümünü bir araya getirdi.
BAŞKAN DEMİR: MİLLİ MUHARİP UÇAĞIMIZ SON MONTAJ HATTINA GİRDİ! 01ARA
BAŞKAN DEMİR: MİLLİ MUHARİP UÇAĞIMIZ SON MONTAJ HATTINA GİRDİ!
Türkiye'nin en önemli savunma sanayisi projelerinden Milli Muharip Uçak'ın yapım sürecinde kritik bir aşama daha geçilirken, uçağın gövde ve kanat parçaları son montaj hattına taşınarak montaj çalışmaları başladı.
AESA RADARIMIZIN İLK UYGULAMASINI AKINCIMIZA TAKACAĞIZ 18KAS
AESA RADARIMIZIN İLK UYGULAMASINI AKINCIMIZA TAKACAĞIZ
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, F-16'ların modernize edilmesinde kullanılacak olan Aktif Dizin Taramalı Radar'ın (AESA) kısa süre içinde Akıncı'ya takılacağını bildirdi.
SSB 37. YAŞINI KUTLADI 18KAS
SSB 37. YAŞINI KUTLADI
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB), 37. Kuruluş Yıldönümünü çalışanlarının ve paydaşlarının katılımıyla düzenlenen etkinlikte kutladı. Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’in katılımı ile gerçekleşen Kuruluş Yıldönümü Etkinliğine, SSB ve sektör temsilcileri iştirak etti.
BAŞKANLIĞIMIZIN 18KAS
BAŞKANLIĞIMIZIN "YAPAY ZEKA PLATFORMU" TANITILDI
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Türkiye'nin yazılım, yapay zeka ve dijital dünyayla ilgili treni kaçırma lüksü olmadığını belirterek, "Geçmişte treni kaçırdığımız ve bazı teknolojilerin peşinde koştuğumuz bir gerçek. Şu an eğer bu treni kaçırırsak gelecek nesiller bizi affetmez." dedi.
BAŞKAN DEMİR: TÜRKİYE’NİN YENİ KABİLİYETLERE SAHİP FÜZELERİ YOLDA 10KAS
BAŞKAN DEMİR: TÜRKİYE’NİN YENİ KABİLİYETLERE SAHİP FÜZELERİ YOLDA
T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Endonezya'nın Cakarta kentinde düzenlenen Indo Defence Expo&Forum 2022'de, Türk savunma sanayisinde yürütülen füze ve roket projelerine ilişkin değerlendirmede bulundu.
Başkan Demir, Indo Defence Expo & Forum 2022'ye katıldı 10KAS
Başkan Demir, Indo Defence Expo & Forum 2022'ye katıldı
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Endonezya ile uzay ve havacılık alanında yapısal konularda çalışma yapılması, kontrol botu projesi, roketler ve savaş yönetim sistemine yönelik anlaşmalar imzalandığını bildirdi.
BAŞKAN DEMİR, AAD 2022’DE TEMAS VE İNCELEMELERDE BULUNDU 14EKİ
BAŞKAN DEMİR, AAD 2022’DE TEMAS VE İNCELEMELERDE BULUNDU
Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Güney Afrika'nın başkenti Pretorya'daki Afrika Havacılık ve Savunma Fuarı AAD 2022'ye katılarak temas ve incelemelerde bulundu.